Home » Uncategorized » Czy czytaliście o fluormex żel do fluoryzacji zębów? – posłuchajcie jakie trafiają się opinie

Czy czytaliście o fluormex żel do fluoryzacji zębów? – posłuchajcie jakie trafiają się opinie

stawy

Tak jak wszyscy szukacie opinii o produkcie Fluormex żel do fluoryzacji zębów. I to nie dziwi, bo gdy należy nabyć produkt, to warto poznać opinie innych klientów. Ale jednak opinie te są zdecydowanie różne. Niektórzy wychwalają Fluormex żel do fluoryzacji zębów a inni wręcz przeciwnie. Może komentarze pod tym artykułem ułatwią wam ustalić własne zdanie. Jakże często to zdanie innych konsumentów decyduje o tym czy kupujemy czy nie. Zapraszam do komentowania.
Rozpocznijmy od tego, że ból stawów jest często następstwem zwichnięcia czy też skręceń stawu. Czasami jednakowoż ból stawów to sygnał rozprzestrzeniającej się choroby. Mogą one pokazywać nam, że następują niepokojące zmiany zwyrodnieniowe. Następuje wtenczas konsekwentne zużywanie stawu, co przejawia się właśnie bólami.
No to opiszmy fluormex żel do fluoryzacji zębów.
  Skład
Substancje czynne: koncentrat Fluormex: aminofluorki i sodu fluorek.1 g żelu zawiera:

33,19 mg aminofluorków (Aminofluoridum)

22,1 mg sodu fluorku (Natrii fluoridum)1 g żelu zawiera 12,5 mg czynnego fluoru (12 500 ppm). Substancje pomocnicze wykazujące działanie biologiczne: propylu parahydroksybenzoesan (E 216), metylu parahydroksybenzoesan (E 218).

  Przedawkowanie

Dopuszczalna dzienna dawka fluoru wynosi 3 do 4 mg/dzień (woda pitna, napoje, produkty żywnościowe). W sytuacji przypadkowego jednorazowego połknięcia znacznych ilości preparatu fluorkowego, szczególnie o wysokiej zawartości fluorków, może dojść do ostrego zatrucia.Objawy ostrego zatrucia związkami fluoru zależne są od wielkości dawki, pH danej substancji, pH treści żołądkowej, wieku pacjenta, równowagi kwasowo-zasadowej i stopnia absorpcji. Objawami ostrego zatrucia powinny być: nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, ślinotok, łzawienie, osłabienie, bóle głowy, sinica, duszność, tężyczka, skurcze mieśniowe w kończynach – hipokalcemia, spadek ciśnienia i arytmia, migotanie komór-hiperkaliemia, tętno przyspieszone albo niewyczuwalne, kwasica oddechowa i metaboliczna, porażenie oddychania i zatrzymanie akcji serca.Dawka śmiertelna dla dorosłego zwykłego człowieka zawiera się w zakresie od 32 do 64 mg fluoru/kg mc., dla dzieci 15 mg/kg mc.Polykanie poprzez dłuższy czas pewnych ilości substancji zawierających związki fluoru, także o niskich stężeniach, może spowodować objawy przewlekłego zatrucia w postaci szkliwa plamkowego (fluoroza zębów)

  Dawkowanie

Fluormex żel może być zalecany do stosowania ściśle według poniższego opisu:W ciągu roku należy stosować jedną serię zabiegów. Poprzez serię zabiegów rozumie się stosowanie żelu 5 do 10 razy co dwa tygodnie, tzn. 1 szczotkowanie co 2 tygodnie poprzez 10 do 20 tygodni. Szczotkowanie – czyszczenie zębów przed zabiegiem może być korzystne ale nie konieczne, bo Fluormex żel może być wysoce adhezyjny. Około 1 cm wyciśniętego żelu nanosi sie na szczoteczkę do zebów i szczotkuje ludzkie zeby poprzez 3 minuty. Dzieci w wieku poniżej 9 lat muszą być nadzorowane poprzez dorosłych w trakcie stosowania żelu, by nie połykały jego podczas szczotkowania; powinny lekko przepłukać jamę ustną po zabiegu.Wcieranie – około 1cm wyciśniętego żelu wciera się we wszystkie powierzchnie zębów przy pomocy wacika (w gabinecie stomatologicznym). U dzieci w wieku poniżej 9 lat z zaawansowaną próchnicą zaleca sie pozostawić niewielkie ilości żelu w bruzdach na powierzchniach zgryzowych zębów. Przed rozpoczęciem fluorkowania szkliwa zębów konieczne może być dokładne usunięcie kamienia nazębnego.Po zakończeniu zabiegu szczotkowania albo wcierania należy wypluć ślinę. Nie płukać jamy ustnej (z wyjątkiem dzieci w wieku poniżej 9 lat, u których wskazane może być lekkie przepłukanie jamy ustnej). Nie jeść przynajmniej pół godziny po zabiegu.Fluormex żel może być rownież wykorzystany do stosowania profilaktyczno-leczniczego u dzieci w grupach podwyższonego albo wysokiego ryzyka próchnicy, w tym profesjonalnie u dzieci specjalnej troski. dobrą metodą może być użycie do tego celu indywidualnych aplikatorów (łyżek wyciskowych) wyścielonych gąbkami, na które naklada się około 1 cm wyciśniętego żelu. Czas trwania zabiegu 4 do 5 minut, z zastosowaniem ślinociągu.

  Uwaga

Zachować szczególną ostrożność u dzieci w wieku poniżej 9 lat. Dzieci w wieku poniżej 9 lat muszą być nadzorowane poprzez dorosłych w trakcie stosowania żelu, by nie połykały jego podczas szczotkowania i powinny lekko przeplukać jamę ustną po zabiegu.Połykanie poprzez dłuższy czas pewnych ilości substancji zawierających związki fluoru, także o niskich stężeniach, może spowodować objawy przewlekłego zatrucia w postaci szkliwa plamkowego (fluoroza zębów).
Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25ºC.Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

  Interakcje
Fluormex żel może wykazywać pozytywna interakcję z innymi stosowanymi miejscowo preparatami fluorkowymi. Nie poleca się jednoczesnego stosowania żelu Fluormex i innego stężonego preparatu fluorkowego.Pasty do zębów (zawartość fluoru do 1500 ppm) i płukanki (zawartość fluoru do 250 ppm) do codziennego stosowania powinny być używane wspólnie z żelem Fluormex zgodnie z zaleceniem albo pod nadzorem lekarza.
  Prowadzenie pojazdów
W tej postaci specyfik może być uważany za bezpieczny i nie powoduje upośledzenia sprawności psychofizycznej, zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
  Ciąża i laktacja
Produkt leczniczy Fluormex żel nie był badany pod kątem bezpieczeństwa stosowania poprzez kobiety ciężarne. Istnieje niewątpliwie ograniczony, zależny od szeregu czynników, transport fluorków poprzez łożysko, które pełni funkcję regulującą i magazynujaca. Nie wszystkie jednakże badania potwierdzają, że łożysko odgrywa rolę filtru dla jonów fluorkowych, w ów sposób pomagając chronić płód przed nadmiernymi dawkami tego pierwiastka. Zwiekszona podaż fluorków (woda pitna, pożywienie) wplywa na podwyższone stężenie fluoru we krwi matczynej, łożysku i kościach płodu. W badaniach klinicznych stwierdzono, że stężenia fluorków w moczu matek są wyższe niż w moczu noworodków. Fakt ów może być tłumaczony zwiększonym zapotrzebowaniem noworodków na fluorki m.in. do budowy nasze kości i zębów, poprzez co są w mniejszym stopniu wydalane. Nie ma jednoznacznych dowodów, że profilaktyka fluorkowa stosowana podczas ciąży wpływa na zmniejszenie ryzyka powstawania próchnicy w zębach mlecznych, czyli tych, które zaczynaja mineralizować się w tym okresie. Brak udokumentowanych badań dotyczących bezpiecznego stosowania żelu Fluormex podczas ciąży i karmienia piersią, i dlatego leku nie należy stosować u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących.
  Działania niepożądane
Mogą wystąpić po przedawkowaniu.
  Wskazania

FLUORMEX- produkt leczniczy do kontaktowej fluoryzacji zebów:

w profilaktyce próchnicy,

w przypadkach niedorozwoju twardych tkanek zębów,

przy nadwrażliwości szyjek zębowych,

w odwapnieniach szkliwa,

na wrażliwe powierzchnie zębów startych klamrami, szynami, protezami częściowymi i aparatami ortodontycznymi,

po korekcie zgryzu urazowego itp.

Może być stosowany poprzez dzieci w wieku powyżej 5 lat i poprzez doroslych.

Dbanie o własne ludzkie stawy i ludzkie kości i mięśnie ułatwi ci zachowanie zdrowia w przyszłości. Unikaj niskokalorycznych diet, które uwzględniają nadto mało tłuszczów (są one niezbędne do przyswajania witaminy D). Ogranicz również preparaty odchudzające z dodatkiem związków fosforu – jego nadmiar blokuje wchłanianie wapnia.Wystawiaj wizerunek do slońca – pod wpływem działania promieni ultrafioletowych organizm wytwarza witaminę D, która zwiększa przyswajanie wapnia także o 80 proc. Zerwij z nałogami. Nie pij więcej niż 1 filiżankę kawy dziennie (kofeina zmniejsza wchłanianie wapnia) i odstaw papierosy – obniżają poziom estrogenów, ktore znacznie ułatwiaja przyswajanie wapnia z pożywienia.

Naucz się czegoś jeszcze:
cera suplementy. Troska o nasze stawy pozwoli zapobiec delegliwościom reumatoidalnym. Jak wiadomo istnieje dużo metod leczenia właściwego różnorodnych dolegliwości reumatycznych, ale obowiązuje zasada leczenia właściwego kompleksowego. Obejmuje ona, oprócz leczenia właściwego farmakologicznego (przyjmowanie leków), również adekwatny sposób życia, żywienia, rehabilitację fizyczną (kinezyterapia i fizykoterapia) i socjoekonomiczną, a także porady psychologa. Każdy chory może być leczony w jemu właściwy sposób, zależny od rodzaju i przebiegu choroby. Czlek młody szczęśliwe rzadko cierpi z powodu dolegliwości stawów, natomiast lata dojrzałe często przebiegają z coraz bardziej dokuczliwymi dolegliwościami tyczącymi układu ruchu. Pośród chorych może być dwukrotnie więcej kobiet. Dolegliwość rozpoczyna się zwykle w wieku 25-50 lat od dolegliwości ze strony drobnych stawów rąk i stóp.
Wciaż jeszcze parę słów o stawach. Wewnątrz wszystkich ludzkie kości znajduje się galaretowata substancja – szpik kostny. Zbyt trudno uwierzyć, ale u zdrowego zwykłego czlowieka szpik kostny daje początek kilkunastu liniom komórkowym, które w procesie dojrzewania tworzą nasza krew obwodową. Tak zatem może być tamże linia makrocytarna, z której powstają płytki krwi, ertytrocytarna, tworząca czerwone krwinki czy może limfocytarna z której rozwijaja się limfocyty i dużo innych. Płytki zapobiegają krwawieniom. To również jesteśmy w stanie one, przylepiając sie do siebie, tworzą pierwszy skrzep. Czerwone krwinki przenoszą tlen. Natomiast białe krwinki, do ktorych należą limfocyty i granulocyty, to również obrońcy naszego organizmu. Białe krwinki jak każde komórki sterowane są poprzez kod genetyczny zapisany w DNA. Określa on funkcję komórki i to, gdy i jak często powinna się dzielić. Niestety czasem się zdarza, że kod genetyczny zostaje uszkodzony. Powinny jego niszczyć czynniki chemiczne zawarte, np. w papierosach czy może fizyczne, takie jak promieniowanie roentgena i infekcyjne, np. wirusowe. Skoro dojdzie do uszkodzenia genów odpowiedzialnych za podział komórki tzw. onkogenów, biała krwinka zaczyna się dzielić jak szalona.Gwałtowanie namnażające się białe krwinki nie podlegają fizjologicznej regulacji. Nie przestają rosnąć, kiedy skończy się przeznaczona dla nich przestrzeń. Jama szpikowa znajduje się wewnątrz kości, i gdy białych krwinek zaczyna być nadto dużo zajmują one miejsce przeznaczone dla innych linii komórkowych, np. erytrocytów. Może to również prowadzić do upośledzenia wytwarzania innych komórek krwi. I tak osoby z białaczka cierpią nie jedynie na bóle kości, ale również na anemię czy może małopłytkowosć.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: