Home » Uncategorized » Zapewne coś ciekawego: arthrozamina i warto spróbować?

Zapewne coś ciekawego: arthrozamina i warto spróbować?

stawy

W prasie obecnie tylko czasem mówi się na temat produktu Arthrozamina i naszym zdaniem warto to zmienić. Poniżej kilka najważniejszych danych o tym produkcie, wyrażamy nadzieję, że staną się przydatne.
Zacznijmy od tego, że nieustający ból stawów jest na ogół następstwem zwichnięcia czy też skręcenia stawów. Często jednakowoż bóle stawów to sygnał rozwijającej się choroby. Mogą one pokazywać nam, że mają miejsce zmiany zwyrodnieniowe. Następuje wówczas konsekwentne zużywanie się stawu, co objawia się właśnie bólami.
No to opiszmy arthrozamina.
  Skład
Jedna kapsulka zawiera: 664 mg siarczanu glukozaminy 2KCL, co odpowiada 395 mg glukozaminy.
  Sposób użycia

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia:1 do 3 kapsułek dziennie w trakcie posiłku.
Kapsułkę należy popić woda. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

  Opis

Arthrozamina Polfa-Łódź suplement diety wspomaga utrzymanie prawidłowej ruchliwości i elastyczności stawów.
Arthrozamina Polfa-Łódź suplement diety może być szczególnie polecany jako uzupelnienie diety:
wszystkim osobom po 50 roku życia, które w zwiazku z wiekiem są zagrożone fizjologicznymi zmianami struktury chrzastki stawowej, 
osobom pragnącym utrzymać swoje nasze stawy w dobrej kondycji, 
osobom mającym problemy ze stawami (nadwaga, rekonwalescencja po kontuzjach stawów, sztywność stawów), 
osobom intensywnie uprawiającym sporty obciążające nasze stawy (np. regularne ćwiczenia na siłowni, jogging) 
kobietom w wieku menopauzalnym.

Obecnie jedynie parę istotnych zdań na temat kondycji naszych mięśni. Mięśnie Kegla to także potoczna nazwa mięśni przepony miednicy. Stanowią one dno miednicy i mają za zadanie podtrzymanie narządów wewnętrznych jamy brzusznej i miednicy. Nazwa mięśni pochodzi od nazwiska doktora Arnolda Kegla, ktory określił ich rolę i opracował dla nich ćwiczenia napinajace. W skład zespołu mięśni Kegla wchodzą głównie: mięsień łonowo-guziczny (rozpięty pomiędzy spojeniem łonowym, a kością guziczną), mięsień łonowo-odbytniczy i mięsień biodrowo-guziczny. Prawidłowo działające mięśnie biorą udział w procesie wydalania stolca i moczu, zapobiegają wydalaniu moczu podczas kichania czy może kaszlu, trzymają na swoim miejscu narządy rodne. Mieśnie Kegla należy ćwiczyć cały czas, by zachowały sprawność i elastyczność. Samo wykonywanie codziennych czynności, takich jak chodzenie, niestety nie wystarczy. Nie wszystkie kobiety są świadome posiadania mięśni Kegla i konieczności ich ćwiczenia. Zdarza się, ze dopiero w ciąży panie zaczynają ćwiczyć te mięśnie, ponieważ dowiadują się od położnej, lekarza czy może ze szkoły rodzenia, że należy to także robić. Organizm ciężarnych może być obciążany poprzez rozwijajace się dziecko, zatem mięśnie przepony miednicy są szczególnie narażone na utratę elastyczności. W ciąży powiększa sie macica, przybywa płynu owodniowego, rośnie dziecko, zwiększa się tym samym obciażenie mięśni.
Dbanie o ludzkie stawy pozwoli zapobiec delegliwościom reumatoidalnym. Właściwa masa ciała ogranicza ryzyko nie jedynie zachorowania na ChZS, ale też na dużo innych chorób. Ludzkie stawy szczególnie obciążane poprzez wagę naszego ciała to także biodra i kolana. Szacuje się, że każdy „dodatkowy” kilogram wagi ciała to także około 4 kg obciążenia więcej dla naszych stawów. Zwiększona waga ciała może też powodować nierównomierne rozkładanie się sił w stawie i w ów sposób przyspieszać zużywanie chrząstki stawowej. Skoro sam jeden nie radzisz sobie z kontrolą wagi, poproś lekarza by skontaktowal Cię z dietetykiem – wspolnie ustalcie odpowiednią dietę. Należy pamiętać, że najgroźniejsza może być nadwaga rozpoczynająca się zatem już w wieku dojrzewania. I dlatego należy pilnować też wagi swoich dzieci, tak by w przyszłości ustrzec je przed przykrymi konsekwencjami nadwagi. Leczenie właściwe operacyjne polega na korygowaniu wadliwego ustawienia kończyn i przywróceniu zaburzonej równowagi mięśniowej.
Wciąż jeszcze parę słów o stawach. Chociaż dużo różnorodnych substancji pochodzenia naturalnego i ziołowego może być stosowanych i badanych w kierunku ich potencjalnych możliwości zapobiegania postępowi i leczenia właściwego dolegliwości zwyrodnieniowej stawów, do stosunkowo najlepiej udokumentowanych w chwili obecnej należa glukozamina i chondroityna, stosowane doustnie głównie w postaci siarczanów. Suplementacja glukozaminą dostarcza organizmowi jednego z podstawowych materiałów budulcowych dla proteoglikanów, które sa jednymi z najważniejszych składników strukturalnych chrząstki. Zwiększenie podaży glukozaminy w codziennej diecie skutkuje zwiększoną produkcją glikozoaminoglikanów, a te z kolei, z powodu ich doskonalych zdolności do wiązania wody umożliwiają chrząstce działanie w charakterze amortyzatora sil fizycznych, jakie działają na stawy. Glukozamina może być rownież skladnikiem kwasu hialuronowego, który, obok powyższych działań w samej chrząstce, może być odpowiedzialny za właściwości smarujące plynu stawowego, umożliwiając łagodne i bezbolesne przemieszczanie się struktur stawowych wzgledem siebie. W badaniach wykazano również szereg biochemicznych działań glukozaminy, do najważniejszych z nich należy stymulacja chondrocytów do produkcji kolagenu typu II i normalizacja ich prawidlowego metabolizmu, co zresztą może wynikać z przywracania właściwej równowagi w stawie. Siarczan chondroityny może być jednym ze składników glikozoaminoglikanów naturalnie występujących w stawie i jednym z najważniejszych składników proteoglikanów chrząstki.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: